a
Pazartesi - Cumartesi 08:00 - 18:00

Pazar - KAPALI

(+90) 212 824 0 300 - (+90) 850 433 5 559

info@kalkanmetal.com.tr

İSTANBUL / Kağıthane

Boz Sokak No: 8/A

Top
 

STUD KAYNAK MAKİNASI

Stud Çivisi Kaynak Makinaları

Stud çivi makinaları sektördeki yerleri yakın zamanda almış olup bir çok firmanın ve yetkin personelin yabancı olduğu bir makine ve uygulama yöntemidir. Aşağıda teknik bilgilerini de aktarmaya çalıştığımız makineler tamamen Almanya yapımı olup çalışma prensipleri yapıldığı ülkenin enerji ve çalışma standartlarına göre tasarlanmalarından ötürü ülkemizde yeterli enerji vb. sağlanamadığından ötürü tam verimlilikle çalışamamaktadır. Bu sorunu maalesef mobil jeneratör kullanarak aşmak zorunda kalınıyor. Makinelerin fiziki ağırlıkları taşıma konusunda mobil vinç kullanımını oluşturmasıyla birlikte taşıma ve enerji tedariki için ekstra bütçe kullanımına neden olmaktadır. Mobil vinç giderini ortadan kaldırmak için insan gücü ile yükleme ve boşaltma yapmak iş kazalarına sebebiyet vermektedir. Enerji ile ilgili yapılabilecek tasarrufu mevcut şantiye enerjisi ile çözmeye gitmek oluyor bir çok şantiyede yeterli enerji bulunamamasından ötürü mevcut enerji ile kaynak yapılamaya gidiliyor buda makine talep ettiği enerjiyi bulamadığı için stud çivilerini sağlıklı kaynatamıyor buda yapılan işin boşa gitmesine neden oluyor. Yaptığımız iş çok dikkatle ve titizlikle yapılması gereken önemli bir iş konusudur. Gelin şimdi bu makinaları tanıyalım.

NELSON

Nelson bilindiği üzere stud çivi makinaları ve çivilerin kendisinin atası olarak da tabir edilebilir. Nelson çivi makinaları fiziki yapıları gereği çok fazla büyük, ağır ve çok fazla enerji ile çalışmaktadır.

Ağırlık: 480KG

Enerji : 120KW

KÖCO

Köco rakibi Nelson göre stud çivi makinaları biraz daha hafif fakat bu hafiflik ve kullandığı enerji Nelson ile arasındaki farkı çok kapatamamakla birlikte ülkemizdeki stud çivi kaynatma konusunda rakibi Nelson gibi sağlıklı çalışamamaktadır.
Ağırlık : 380KG
Enerji : 100KW

HBS

Hbs IT seri stud çivi kaynak makinası rakiplerini çok fazla zorlayacak nitelikte tasarlanarak aralarından açık farkla ayrılmıştır. Hbs IT serisi gerek ağırlığı gerekse kullandığı enerji ile Türkiye deki şantiye şartlarına olumlu uyum sağlamayı başarmıştır.

Ağırlık : 90KG

Enerji : 50KW

KALKAN

Tamamen yerli sermaye ile tamamlanan makinamız gerek enerji gerekse ağırlığı ile rakiplerini geride bırakacak niteliktedir. Şuan da testleri devam eden makinamız yakında tüm yetki belgeleri ile sizlere hizmet veremeye hazır olacaktır.

Ağırlık : 90KG

Enerji : 45KW